ˇBine ati venit pe BroxGaming

Brox Community


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă


Tema: [Sistemul de Costume ]


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Sistemul de Costume  Empty Sistemul de Costume Joi Apr 11, 2013 5:19 am

Ancisz

Ancisz

Administrator

https://brox.forumgratuit.ro
1
Salut, am muncit putin si am pus cap in cap cateva lucururi gasite prin surse diferite (4metin; epvp; turkmmo;), si am creeat o `versiune` sa zic asa a sistemului de costume!
Pentru inceput va trebui sa descarcati asta :[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Pachetul de mai sus e structurat astfel : 1. costumele ( icon/item_proto/msm`/item_list/itemdesc, si tot de ce e nevoie pentru a implementa costumele!)
2. sistemul de costume (arhiva epk/eix gata creeata/ root/locale... tot de ce e nevoie pentru a pune sistemul, in client+ filezilla).
3. la fiecare lucru, veti gasi cate un tutorial de instalare.

Acum, aceste sistem de costume nu e creeat de mine ci, partea de client : WoC.Team , iar costumele de la quarezz01, eu doar le`am pus cap la cap!
Pentru a pune costumele in acel `inventar`:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] , va trebui sa puneti costumele + frizurile in noul tabel pe care`l creeati in db (ceea ce gasiti in item_proto de la costume!)

Altele: Costumele, sunt toate chiar si cele cu spania/romania/franta/italia.. care nu erau in celelalte tutoriale! + party halloween (si cele de craciun daca nu ma insel) + friurile! , sper sa va foloseasca.

In cazul in care intampinati erori/ probleme va rog postatile aici si in limita cunostintelor voi incerca sa le rezolv!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum